Yamaha-Bikers Hellas
Welcome to the Yamaha-Bikers forum.

Μπορείς να κάνεις την εγγραφή σου δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και θα σου δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχεις στις δημόσιες συζητήσεις για τις μηχανές yamaha! Καλή περιήγηση!
Yamaha-Bikers Hellas
Welcome to the Yamaha-Bikers forum.

Μπορείς να κάνεις την εγγραφή σου δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και θα σου δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχεις στις δημόσιες συζητήσεις για τις μηχανές yamaha! Καλή περιήγηση!
Yamaha-Bikers Hellas
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Yamaha-Bikers Hellas

**Το ελληνικό φόρουμ της Yamaha**
 
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Portal10ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
REM
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Voting_bar2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2 
gatoulis
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Voting_bar2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2 
delrules
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Voting_bar2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2 
loui
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Voting_bar2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2 
despot
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Voting_bar2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2 
sfairas
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Voting_bar2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2 
STEF
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Voting_bar2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2 
webmaster
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Voting_bar2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2 
Petran
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Voting_bar2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2 
cookerman
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Voting_bar2ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2 
Ψηφοφορία
Τι ήταν αυτό που σας έκανε να αποφασίσετε να πάρετε YAMAHA???
Design
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap228%ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2
 28% [ 8 ]
Απόδοση
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap20%ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Value for Money
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap214%ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2
 14% [ 4 ]
Αξιοπιστία
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap228%ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2
 28% [ 8 ]
Περιφερικά
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap20%ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Διαφορετικότητα - Μοναδικότητα
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap27%ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Ποιοτική Κατασκευή
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap27%ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Οδηγική Συμπεριφορά
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap210%ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2
 10% [ 3 ]
Επιρροή από φίλο
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap27%ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Επιρροή από το yamaha-bikers
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_lcap20%ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 29

Μοιραστείτε
 

 ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
PavlosB
new member
PavlosB

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Παυλος
Ηλικία : 42
Μοντέλο : Z750
Αριθμός δημοσιεύσεων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2014
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ   ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 EmptyΤρι Φεβ 11, 2014 4:07 pm

mitsoskri έγραψε:
Τελική ταχύτητα χάνεις σίγουρα. Ίσως και επιτάχυνση. Μπορεί να κερδίζεις σε φρενάρισμα βέβαια, αλλά δεν είναι ευέλικτο σαν το μικρό.


 Ευχαριστω πολυ ! 240215 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimST
jr. member
jr. member
DimST

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Dimitris
Μοντέλο : R1 & R6
Αριθμός δημοσιεύσεων : 62
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2011
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ   ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 EmptyΤρι Φεβ 11, 2014 6:11 pm

Τελική ταχύτητα σίγουρα έχεις μεγαλύτερη μια και το μηχανάκι μ'αυτό το ελαστικό έχει μακρύνει αισθητά. Για τον ίδιο λόγο έχουν επηρεαστεί και μάλιστα σημαντικά οι ρεπρίζ - επιταχύνσεις.

Τα ελαστικά αυτά όπως ίσως γνωρίζεις χρησιμοποιούνται για αγωνιστική χρήση πίστας, οπότε και ούτως η άλλως η τελική σχέση μετάδοσης σίγουρα αλλάζει, για να μη πώ για σαζμάν που φοράνε όλα τα αξιόμαχα supersport και στο Ελληνικό πρωτάθλημα. Βέβαια όλ'αυτά αλλάζουν στη δική σου περίπτωση στο ενδεχόμενο να μη φοράς εργοστασιακό γρανάζωμα.

Τέλος έχει επηρεαστεί και το ύψος - η γεωμετρία της μοτοσυκλέτας, που σημαίνει πως ίσως έχει πιο βαρύ τιμόνι, ή περισσότερα νεύρα πίσω στα φρένα. Σημαντικό ρόλο βέβαια και εδώ παίζει αν έχει αλλάξει το ύψος της πίσω ανάρτησης απο εργοστασιακά και η ρύθμιση τους που παίζουν τεράστιο ρόλο σ'αυτή τη μοτοσυκλέτα.

Ξανά καλοτάξιδος και αν χρειαστείς κάτι άλλο εδώ έιμαστε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.zen1one.com/
PavlosB
new member
PavlosB

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Παυλος
Ηλικία : 42
Μοντέλο : Z750
Αριθμός δημοσιεύσεων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2014
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ   ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 EmptyΤρι Φεβ 11, 2014 8:17 pm

DimST έγραψε:
Τελική ταχύτητα σίγουρα έχεις μεγαλύτερη μια και το μηχανάκι μ'αυτό το ελαστικό έχει μακρύνει αισθητά. Για τον ίδιο λόγο έχουν επηρεαστεί και μάλιστα σημαντικά οι ρεπρίζ - επιταχύνσεις.

Τα ελαστικά αυτά όπως ίσως γνωρίζεις χρησιμοποιούνται για αγωνιστική χρήση πίστας, οπότε και ούτως η άλλως η τελική σχέση μετάδοσης σίγουρα αλλάζει, για να μη πώ για σαζμάν που φοράνε όλα τα αξιόμαχα supersport και στο Ελληνικό πρωτάθλημα. Βέβαια όλ'αυτά αλλάζουν στη δική σου περίπτωση στο ενδεχόμενο να μη φοράς εργοστασιακό γρανάζωμα.

Τέλος έχει επηρεαστεί και το ύψος - η γεωμετρία της μοτοσυκλέτας, που σημαίνει πως ίσως έχει πιο βαρύ τιμόνι, ή περισσότερα νεύρα πίσω στα φρένα. Σημαντικό ρόλο βέβαια και εδώ παίζει αν έχει αλλάξει το ύψος της πίσω ανάρτησης απο εργοστασιακά και η ρύθμιση τους που παίζουν τεράστιο ρόλο σ'αυτή τη μοτοσυκλέτα.

Ξανά καλοτάξιδος και αν χρειαστείς κάτι άλλο εδώ έιμαστε.

Οταν λες εχουν επηρεαστει οι επιταχυνσεις / ρεπριζ , παει καλυτερα η χειροτερα?! (σε αισθηση τουλαχιστον)

Ναι σιγουρα εχει ψηλωσει , αν υπολογισεις το υψος του προφιλ σε σχεση με το νορμαλ , απλα δεν μπορω να καταλαβω ποσο πιο βαρη η δυστροπο εχει γινει αφου δεν ειχε ποτε ξανα κατι αλλο πανω..!
Να τα κρατησω μεχρι να λιωσουν και να τα αλλαξω η να τα αλλαξω απο τωρα? Τι μου προτεινεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimST
jr. member
jr. member
DimST

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Dimitris
Μοντέλο : R1 & R6
Αριθμός δημοσιεύσεων : 62
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2011
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ   ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 EmptyΤρι Φεβ 11, 2014 8:32 pm

Όταν λέμε οτι μια μοτοσυκλέτα έχει "μακρύνει" σημαίνει πως με μια περιστροφή του τροχού πας μεγαλύτερη απόσταση απ'ό,τι πρίν (στη περίπτωση σου σε σύγκριση με τα εργοστασιακά ελαστικά).

Άρα αν πρίν στο κοντέρ σου έγραψε 50 χιλιόμετρα και είχες πραγματικά με gps 45, τώρα έχει πιθανότατα 50.

Ελπίζω να ήμουν σαφής.

Δύστροπο δε νομίζω να έχει γίνει, ούτε βαρύ σε αίσθηση, απεναντίας θα έλεγα. Αυτό που έχω να σου προτείνω είναι πως αν τα ελαστικά είναι σε καλή κατάσταση κράτησε τα. Όταν αρχίσεις να πιέζεις τη μοτοσυκλέτα αντικατέστησε τα με φρέσκα ή με αυτά που θα σου προτείνει ο μηχανικός που συνεργάζεσαι.
Όπως και να έχει, αν χρειαστείς κάποια συμβουλή ή να δούμε τη μοτοσυκλέτα είμαι στη διάθεση σου. Με τα Yamaha αλλά ειδικά με τα R6 έχουμε αρκετά καλή σχέση μια και τρέχουμε χρόνια - ήδη για φέτος για το πρωτάθλημα ταχύτητας προετοιμάζουμε τρία Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.zen1one.com/
PavlosB
new member
PavlosB

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Παυλος
Ηλικία : 42
Μοντέλο : Z750
Αριθμός δημοσιεύσεων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2014
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ   ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 EmptyΤρι Φεβ 11, 2014 8:59 pm

DimST έγραψε:
Όταν λέμε οτι μια μοτοσυκλέτα έχει "μακρύνει" σημαίνει πως με μια περιστροφή του τροχού πας μεγαλύτερη απόσταση απ'ό,τι πρίν (στη περίπτωση σου σε σύγκριση με τα εργοστασιακά ελαστικά).

Άρα αν πρίν στο κοντέρ σου έγραψε 50 χιλιόμετρα και είχες πραγματικά με gps 45, τώρα έχει πιθανότατα 50.

Ελπίζω να ήμουν σαφής.

Δύστροπο δε νομίζω να έχει γίνει, ούτε βαρύ σε αίσθηση, απεναντίας θα έλεγα. Αυτό που έχω να σου προτείνω είναι πως αν τα ελαστικά είναι σε καλή κατάσταση κράτησε τα. Όταν αρχίσεις να πιέζεις τη μοτοσυκλέτα αντικατέστησε τα με φρέσκα ή με αυτά που θα σου προτείνει ο μηχανικός που συνεργάζεσαι.
Όπως και να έχει, αν χρειαστείς κάποια συμβουλή ή να δούμε τη μοτοσυκλέτα είμαι στη διάθεση σου. Με τα Yamaha αλλά ειδικά με τα R6 έχουμε αρκετά καλή σχέση μια και τρέχουμε χρόνια - ήδη για φέτος για το πρωτάθλημα ταχύτητας προετοιμάζουμε τρία Wink

Ναι κανει μεγαλυτερη περιστροφη , αλλα εχει και μεγαλυτερη μαζα - ακτινα να ''κουνησει'' ! Αρα χανει η κερδιζει σε αποδοση?Με αλλα λογια αν βαλεις 2 εργοστασιακα R6 , το ενα με τα δικα μου και το αλλο με κανονικη διασταση , και πατησουν 3ες , πιο θα παει καλυτερα? (με υποθετικα το ιδιο ικανους αναβατες)

Ευχαριστω πολυ παντως , θα σας εχω υποψην μου , το χω δει το site σας! Smile

ΥΓ : Σε ζαλησα!  Embarassed 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DimST
jr. member
jr. member
DimST

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Dimitris
Μοντέλο : R1 & R6
Αριθμός δημοσιεύσεων : 62
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2011
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ   ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 12, 2014 11:05 am

Μα νομίζω σου απάντησα σ'αυτό. Έχεις χάσει σε επιτάχυνση, αυτό είναι ξεκάθαρο. Το μηχανάκι σου είναι πιο μακρύ που για να στο πώ ακόμα πιο απλά η ίδια ταχύτητα έχει περισσότερα χιλιόμετρα να καλύψει ανα χίλιες στροφές... πιο πολύ φορτίο, άρα πιο αργή επιτάχυνση αλλά αν περιμένεις υψηλότερη τελική.

Δε με ζαλίζεις Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.zen1one.com/
PavlosB
new member
PavlosB

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Παυλος
Ηλικία : 42
Μοντέλο : Z750
Αριθμός δημοσιεύσεων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2014
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ   ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 12, 2014 5:46 pm

DimST έγραψε:
Μα νομίζω σου απάντησα σ'αυτό. Έχεις χάσει σε επιτάχυνση, αυτό είναι ξεκάθαρο. Το μηχανάκι σου είναι πιο μακρύ που για να στο πώ ακόμα πιο απλά η ίδια ταχύτητα έχει περισσότερα χιλιόμετρα να καλύψει ανα χίλιες στροφές... πιο πολύ φορτίο, άρα πιο αργή επιτάχυνση αλλά αν περιμένεις υψηλότερη τελική.

Δε με ζαλίζεις Wink

Ευχαριστω πολυ και παλι!!

Λεω να τα κρατησω και οταν ερθει η ωρα της αλλαγης , θα βαλω νορμαλ διαστασεις ! ( σκεφτομαι για GP racer 211 - με χαραξη)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Νέος στην παρέα σας
» xromata : Νέος στην παρέα
» καλησπερα Yamahakides-νεος στην παρεα
» Nεα στην παρεα
» Καλησπέρα στην παρέα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Yamaha-Bikers Hellas :: YAMAHA-BIKERS :: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ-