Yamaha-Bikers Hellas
Welcome to the Yamaha-Bikers forum.

Μπορείς να κάνεις την εγγραφή σου δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και θα σου δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχεις στις δημόσιες συζητήσεις για τις μηχανές yamaha! Καλή περιήγηση!
Yamaha-Bikers Hellas
Welcome to the Yamaha-Bikers forum.

Μπορείς να κάνεις την εγγραφή σου δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και θα σου δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχεις στις δημόσιες συζητήσεις για τις μηχανές yamaha! Καλή περιήγηση!
Yamaha-Bikers Hellas
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Yamaha-Bikers Hellas

**Το ελληνικό φόρουμ της Yamaha**
 
Πως φτασαμε ως εδω! Portal10ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
REM
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap2Πως φτασαμε ως εδω! Voting_bar2Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2 
gatoulis
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap2Πως φτασαμε ως εδω! Voting_bar2Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2 
delrules
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap2Πως φτασαμε ως εδω! Voting_bar2Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2 
loui
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap2Πως φτασαμε ως εδω! Voting_bar2Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2 
despot
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap2Πως φτασαμε ως εδω! Voting_bar2Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2 
sfairas
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap2Πως φτασαμε ως εδω! Voting_bar2Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2 
STEF
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap2Πως φτασαμε ως εδω! Voting_bar2Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2 
webmaster
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap2Πως φτασαμε ως εδω! Voting_bar2Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2 
Petran
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap2Πως φτασαμε ως εδω! Voting_bar2Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2 
cookerman
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap2Πως φτασαμε ως εδω! Voting_bar2Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2 
Ψηφοφορία
Τι ήταν αυτό που σας έκανε να αποφασίσετε να πάρετε YAMAHA???
Design
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap228%Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2
 28% [ 8 ]
Απόδοση
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap20%Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Value for Money
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap214%Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2
 14% [ 4 ]
Αξιοπιστία
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap228%Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2
 28% [ 8 ]
Περιφερικά
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap20%Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Διαφορετικότητα - Μοναδικότητα
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap27%Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Ποιοτική Κατασκευή
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap27%Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Οδηγική Συμπεριφορά
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap210%Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2
 10% [ 3 ]
Επιρροή από φίλο
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap27%Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Επιρροή από το yamaha-bikers
Πως φτασαμε ως εδω! Vote_lcap20%Πως φτασαμε ως εδω! Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 29

Μοιραστείτε
 

 Πως φτασαμε ως εδω!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
T.M.Z
new member


Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Θάνος
Μοντέλο : The Dream Machine
Αριθμός δημοσιεύσεων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2010
Πως φτασαμε ως εδω! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πως φτασαμε ως εδω!   Πως φτασαμε ως εδω! EmptyΣαβ Ιαν 23, 2010 6:51 pm

Με αφορμη το topic του φιλου με to z125 θυμηθηκα τα πρωτα μου μηχανακια,που τα σκαλιζαμε μονοι μας,που προσπαθουσαμε μερες ολοκληρες να τα ρυθμισουμε σωστα μηπως και δουλεψει το ρημαδι το καινουριο το delorto που μετα βιας ειχαμε αγορασει απο το τοπικο βελτιωτικο καταστημα και τελικα τα ιδια πηγαινε. smil455364e93b56a
Ας θυμηθουμε λοιπον τι εχει περασει απο τα χερια μας.
Εγω ξεκινησα με ενα honda dio κανοντας τις τοπικες παρανομες βολτες στην γειτονια(μιλαμε για τρελη χαρα)!μετα απο ενα χρονο,στα 15 μου δηλαδη,αναβαθμιστικα και αγορασα το πολυποθητο aprilia rs 50 sbk replika!Eκει ξεκινησαν ολα,ξηλωμα η πινακιδα και ο κωλος μαζι,για να φαινετε σαν τα ss της εποχης,πιο φαρδυ λαστιχο πισω(χαζοι οι ιταλοι που εβαλαν 110 διασταση,εβαλα εγω το "τουμπανο" λαστιχο πισω,μπαλωναριζε στην ζαντα και πουθενα στριψιμο μετα smil4512f2d64b618 ),και φυσικα παραγγελια απο ιταλια ολο το κιτ της polini για να παρουμε τα τρελα τα αλογα!
Στην συνεχεια στην αυλη μου προστεθηκε και ενα honda glx που ουτε αυτο δν ηξερε τι φοραγε.Το βαρεθηκα και το πουλησα μετα απο 6 μηνες.
Στα 19 μου,φοιτητης πλεον,μαζευοντας χρηματα αγορασα ενα aprilia pegaso 650 μεταχειρισμενο.Τι το θελα??
2 μερες βολτα,5 μερες συνεργειο,πραγματικα δν πιστευα ποτε μου οτι ενα μηχανακι μπορει να βγαλει τοσα μικροπροβληματα.
Οταν βαρεθηκα να κανω πλουσιο τον μαστορα,το πουλησα οσο οσο και αγορασα το tdm mου.Προσ το παρων εχω κανει 9000 χλμ και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!o be continiued
Sorry αν σας κουρασα! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gee1
jr. member
jr. member
Gee1

Φύλλο : Άντρας
Μοντέλο : YZ250
Αριθμός δημοσιεύσεων : 68
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2010
Πως φτασαμε ως εδω! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως φτασαμε ως εδω!   Πως φτασαμε ως εδω! EmptyΚυρ Ιαν 24, 2010 1:46 am

coolthumb
Και γω είχα glxάκι.Το πρώτο μηχανάκι μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
r3negade
new member
r3negade

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Παναγιώτης
Ηλικία : 32
Μοντέλο : Yamaha XT 500SM
Αριθμός δημοσιεύσεων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2010
Πως φτασαμε ως εδω! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως φτασαμε ως εδω!   Πως φτασαμε ως εδω! EmptyΚυρ Ιαν 24, 2010 9:12 pm

Εμενα το ΧΤακι ειναι το πρωτο μου μηχανακι!!!Προηγουμενος οδηγουσα διαφορα αλλα στην κατοχη μου δεν ειχα ποτε καποιο!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sfairas
Site Administrator
Site Administrator
sfairas

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : sfairas
Ηλικία : 44
Μοντέλο : FZ6 FAZER
Αριθμός δημοσιεύσεων : 604
Ημερομηνία εγγραφής : 16/12/2009
Πως φτασαμε ως εδω! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως φτασαμε ως εδω!   Πως φτασαμε ως εδω! EmptyΔευ Ιαν 25, 2010 3:30 am

Έχοντας την "κατάρα" του μικρού αδερφού, όλη την εφηβεία μου οδηγούσα τα μηχανάκια του αδερφού μου.
Το "έργο" ξεκίνησε το 1992, όταν ο αδερφός μου έπεισε τον φάδερ να του πάρει το πρώτο μηχανάκι, το
suzuki gsx 50r. Πήγαινα κρυφά και άλλαζα ταχύτητες (σβηστό στο γκαράζ) για να μάθω και καλά. Με αυτό φυσικά, έφαγα και τις
πρώτες τούμπες...
Πως φτασαμε ως εδω! Gsxr5006
Μετά από 1,5 χρόνο περίπου ήρθε το πρώτο Yamaha σπίτι και ήταν TZR 125. Φοβερό μηχανάκι, με γκάζι και χωρίς να ζητήσει τίποτα εκτός από βενζίνη και καλό λάδι.
Πως φτασαμε ως εδω! Prodamyamahatzr125
Τραγική αποδείχθηκε η αντικατάσταση του TZR, με την Aprilia AF-1 125. Τι σου κάνει ένα μονόμπρατσο...; μόλις το είδε ο μεγάλος "χέστηκε" αλλά σύντομα πλήρωσε το τίμημα του design και της Ευρώπης.
Ένα χρόνο που έμεινε στην κατοχή μας, τρεις, άντε τέσσερις φορές πήρε μπρος με τη μίζα και όχι, δεν είχε μανιβέλα... Τα ηλεκτρολογικά του, δεν συνήλθαν ποτέ και το μόνο θετικό της συμβίωσης μαζί του ήταν οι τρικέφαλοι που απέκτησα από το σπρώξιμο, άντε και κάνα γκομενάκι. smil455364e93b56a
Πως φτασαμε ως εδω! 9331012af1125futuraimag
Σειρά της HONDA να κάνει την εμφάνιση της και μάλιστα με τρόπο που ακόμα και τώρα όταν το σκέφτομαι, νοσταλγώ... NSR250 και τα μυαλά στα μπλέντερ. Τρομοκρατήθηκα στην κυριολεξία την πρώτη φορά που το γκάζωσα. Γύρισα σπίτι και ζήτησα από τον αδερφό μου να το πουλήσουμε, χέστηκ@ wtf1
Μετά από καιρό, η επιλογή λάθος μπουζι, επέφερε το φρακάρισμα και τα τραύματα στους νικασίλ κυλίνδρους, (που για νέα επίστρωση ήθελαν περίπου τη μισή αξία του Nsr, κάτι που φυσικά δεν συνέβη) και με τα καινούργια πιστόνια που δέχθηκε δεν ξανά-γκάζωσε όπως έπρεπε smil4512f2d64b618
Πως φτασαμε ως εδω! Nsr250mc28
Ο επόμενος σταθμός ήταν η μοτοσυκλέτα με τα καλύτερα φρένα, το καλύτερο μπροστινό και το καλύτερο πλαίσιο που είχαμε οδηγήσει μέχρι τότε. Από γκάζι λίγα πράγματα, σαν το nsr, αφού είχε χαλάσει, γιατί στη συνέχεια αποδείχθηκε πως είχε το ίδιο πρόβλημα... Ο λόγος για τον "διαβήτη" tzr 250 3xv.
Πως φτασαμε ως εδω! 3xv22
Το TZR πουλήθηκε και ενώ ο αδερφός μου κουρνιάστηκε στη θαλπωρή του pegeot 106 rallye, εγώ ξεκίνησα τη δική μου ιστορία.
20-21 χρονών ήμουν όταν πήρα το tenere 660. Πέρασα 4 χρόνια μαζί του και εκτός από ένα θέμα με τον ανορθωτή και την πίσω λάμπα(από κραδασμούς) τίποτα άλλο δεν με προβλημάτισε.
Πως φτασαμε ως εδω! 9274012xtz660teneresubm
Έτος 2005 και αφού το tenere "πάλιωσε" ένα νέο μηχανάκι μπήκε στη ζωή μου, αλλά από "σπόντα". Πάω σε ένα μαγαζί και δίνω προκαταβολή για fazer600. Βρε τώρα έρχεται μετά έρχεται είχα σκάσει. Μία μέρα που ξαναπήγα να ρωτήσω για το fazer, μου λέει ο μαγαζάτορας.
"Δεν παίρνεις ένα Ζ750 '05 που το έχω ετοιμοπαράδοτο ΚΑΙ είναι και 750 ΚΑΙ είναι και πανέμορφο ΚΑΙ είναι streetfighter KAI πολύ
ροπή το μηχανάκι" ΚΑΙ το πήρα τελικά την ίδια στιγμή... (σταθερός στις απόψεις μου).
Πως φτασαμε ως εδω! Z750b
Το Ζ με ενέταξε βαθύτερα στον μοτοσυκλετισμό και αφού του έριξα κανά 5.000€ σε αναρτήσεις, εξατμίσεις, πηρούνια, ψαλίδια και ότι μπορεί να βάλει κανείς σε ένα Ζ, συνειδητοποίησα πως έπρεπε να πάρω supersport και ξαφνικά μία συμφέρουσα οικονομικά πρόταση, έγινε δεκτή.
Το ΖΧ10 του 2004 με την ακράπα και τα στολίδια ήταν "κανίβαλος". Πολύ γκάζι, λίγο φρένο και καθόλου φιλικότητα. (χωρίς το σταμπιλιζατέρ ήταν αδύνατο να οδηγήσεις ακόμα και στην ευθεία, τραγικό). Μου είχαν σπάσει τα νεύρα, που παρόλο το γκάζι του, δεν μπορούσα να το "πάω" με τίποτα.
Πως φτασαμε ως εδω! 2004kawasakininjazx10r
Την θέση του ΖΧ ήρθε να διεκδικήσει ένα R6 του 2006, δεν με έπεισε όμως ούτε το κράτημα με την ξυραφένια αίσθηση, ούτε τα φρένα άγκυρες ούτε η υστερία του από τις 10.000rpm μέχρι τον κόφτη και ούτε το μίνιμαλ, ελαφρύ σύνολο με την "κουκλίστικη" ομορφιά. Όταν "φόρτωσα" την αρραβωνιαστικιά μου (γκόμενα τότε) πάνω και βγήκα βόλτα απελπίστηκα. Επρεπε να κατεβάζω όλη την ώρα σχέσεις ή να το κρατάω "ψηλά" επιτρέποντας του να μου σπάσει τα τύμπανα... pale ...και όχι η Δανάη δεν είναι 150 κιλά, απλά το r6 χαμηλά, δεν μπορούσε να με καλύψει με τίποτα ...έτσι όπως με είχε καλομάθει το zx10. Τέσσερις μήνες το κράτησα μόνο, πάλι καλά, δεν του έβαλα φράγκο 115152
Πως φτασαμε ως εδω! R606a
Πάλι 1000cc αλλά honda αυτή τη φορά. Πολύ καλό μηχανάκι. Ψέματα, πάρα πολύ καλό. Τόσο εύκολο από την πρώτη μέρα, με φρενάρες, καλό κράτημα, καλό ψεκασμό και στον αντίποδα, βαριά αίσθηση και αδιαφορία μετά τις 10.000rpm. (και στο χειρότερο χρώμα ever) Με βοήθησε πάντως πάρα πολύ να εξελιχθώ. Όταν το σκέφτομαι νιώθω θετικά αισθήματα.
Πως φτασαμε ως εδω! Cbr1000rr20041
Πάνε σχεδόν 2 χρόνια που απέκτησα το όνειρο της ζωής μου. ΥΑΜΑΗΑ R1 . Μέσα Μαΐου 2008 το πήρα και 10 μέρες αργότερα, άλλο ένα όνειρο έγινε πραγματικότητα, αφού η πρώτη μου βόλτα με το R1, ήταν και το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό.
(Mugello moto gp 1st june 2008)
Δε νομίζω ότι έχει κάποιο "κουσούρι", αλλά βάλθηκα να το στολίσω σαν νύφη, από την πρώτη μέρα που το απέκτησα. Μέχρι σήμερα δεν με ενδιαφέρει να το αντικαταστήσω, αν και κάποια στιγμή μου είχαν μπει ψύλλοι για το 09. (τώρα μου έφυγαν)
Πως φτασαμε ως εδω! Abcd0008h
Πως φτασαμε ως εδω! Abcd0004d
*Οι περισσότερες φώτο είναι από google. Όταν και αν μπορέσω, θα βάλω τις original.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://yamaha-bikers.forumgreek.com
dimokritos
normal member
normal member
dimokritos

Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 39
Μοντέλο : FZ6 Fazer
Αριθμός δημοσιεύσεων : 206
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2010
Πως φτασαμε ως εδω! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως φτασαμε ως εδω!   Πως φτασαμε ως εδω! EmptyΔευ Ιαν 25, 2010 8:47 am

συγκινήθηκα ρε παγκόσμιε.. Πως φτασαμε ως εδω! 187805 Πως φτασαμε ως εδω! 187805 Πως φτασαμε ως εδω! 187805
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
T.M.Z
new member


Φύλλο : Άντρας
Όνομα : Θάνος
Μοντέλο : The Dream Machine
Αριθμός δημοσιεύσεων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2010
Πως φτασαμε ως εδω! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως φτασαμε ως εδω!   Πως φτασαμε ως εδω! EmptyΔευ Ιαν 25, 2010 5:07 pm

smil43eca5004d39d Πραγματικα ενδοξο παρελθον αλλα και παρων!!!!!!και πολυ ωραια αναφορα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
webmaster
Site Administrator
Site Administrator
webmaster

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : ΧΡΗΣΤΟΣ
Ηλικία : 33
Μοντέλο : αλλο..
Αριθμός δημοσιεύσεων : 340
Ημερομηνία εγγραφής : 17/12/2009
Πως φτασαμε ως εδω! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως φτασαμε ως εδω!   Πως φτασαμε ως εδω! EmptyΔευ Ιαν 25, 2010 6:31 pm

θα σας πω κι εγώ την ''μικρή'' μου μοτοσυκλετηστική ιστορία..
όταν ήμουν περίπου 5-6 χρονών, ο πατέρας μου ήθελε να μου πάρει ένα ''αντρικό'' παιχνίδι. Very Happy έτσι λοιπόν μου πήρε ένα μηχανάκι (''tenere'' έγραφαν τα αυτοκόλλητα) με μπαταρία. εγώ ήμουν μεσ' την τρελή χαρά, ήμουν ο μοναδικός που είχε μηχανάκι (αν και με μπαταρία).
**αν βρω φώτος θα βάλω**
μετά από περίπου 3 χρόνια (όταν εγώ ήμουν 9 χρόνων) αγόρασε ο πατέρας μου ένα jog 50. αυτό μπορώ να πω ότι δεν το βόλταρα σχεδόν καθόλου. που και που μου το έδινε να κάνω μια βόλτα το τετράγωνο τις γειτονιάς και αυτό ήταν όλο.. silent αυτό το κρατήσαμε σχεδόν ένα χρόνο.
Πως φτασαμε ως εδω! 1d995a0c8aa047ba0bf6e7d
την θέση του jog πήρε ένα gilera runner 125 2t. πολύ ωραίο μηχανάκι, και δυνατό (μου φαινόταν). αυτό το πήραμε όταν ήμουν 12 χρόνων και εγώ άρχισα να το κυκλοφορώ στα 14 για τον λόγω ότι είχε γκάζι για τα δεδομένα μου και φοβόταν να μου το δώσει ο πατέρας μου (κάτι θα ήξερε) bleh με αυτό το scooter έκανα τις πρώτες μου μπάντες και σούζες και φυσικά οι ''τούμπες'' και τα ''καπάκια'' ήταν μέσα στο πρόγραμμα και άφθονα.. smil455364e93b56a
Πως φτασαμε ως εδω! 1201191753picture011
το gilera μέσα σε δυο χρόνια σχεδόν το ρήμαξα (Ιταλικό βλέπετε, δεν άντεξε) 115152
θυμάμαι πολύ καλά, ότι ήμουν στο μαγαζί του sfaira και ξεφύλλιζα ένα περιοδικό, ξεφυλλίζοντας το περιοδικό έπεσα πάνω σε μια σελίδα που είχε παρουσίαση το aprilia rs 125 affraid Νοέμβριος μήνας ήταν και είχα αρχίσει να πρήζω τα @ρχιδ!@ του πατέρα μου για να μου πάρει.
τον παρακαλούσα 6 μήνες (είχα υπομονή) smil4462411356715 άλλα έβλεπα ότι προσπάθειες μου ήταν σχεδόν μάταιες.. No για κάνα μήνα άρχισαν να τον στριμωχνόμουν λίγο και ο sfairas μαζί με τον αδερφό του και τελικά πείστηκε Laughing ..έφτασε επιτελούς η μέρα που θα γινόταν δικό μου smil44623fe97805c στα 16 μου, Ιούνιος 2006 λοιπόν έγινε δικό μου (το πρώτο βράδυ δεν κοιμήθηκα από την γκ@υλ@). το μηχανάκι πολύ καλό, και από θέμα γκάζι (άσχετα αν μέχρι τις 5.000στρ. ήθελε να το σπρώξεις) άλλα και περιφεριακά φρένα, αναρτήσεις κτλ. ήταν ένα ''μεγάλο'' σχολείο για ''μικρούς'' αναβάτες..! 240215 με αυτό το μηχανάκι πραγματικά έμαθα να οδηγώ και κατά κάποιον τρόπο να στρίβω.. το θέμα ''γκόμενα'' δεν το συζητάω.. tooth
δεν πέρασαν όμως 6 μήνες και είχα αρχίσει να το βαριέμαι.. (έκανα που και που καμιά βόλτα του sfaira) και το μηχανάκι μου το γούσταρα μόνο εμφανισιακά. μου μπήκε η ιδέα να το φτιάξω και έτσι έγινε.. του έβαλα καρμπιρατέρ-φίλτρο και ολόσωμη giannelli. το μηχανάκι πήρε γκάζι, άλλα όχι τόσο, όσο είχα φανταστεί και εκτός αυτό, ρουφούσε και τα έντερα του (βενζίνη-λάδι). περάσαν πάλι κάνα 3 μήνες που το είχα φτιάξει και πάλι τα ίδια..το βαρέθηκα και το πούλησα μέσα ένα χρόνο, Αύγουστος 2007.
Πως φτασαμε ως εδω! Hpim0778
Πως φτασαμε ως εδω! Hpim0772
μετά από ένα χρόνο ''χωρίς μηχανή'', έκανα μια ''μικρή'' προσπάθεια για να αποκτήσω το gsx-r 600 k8. μπορώ να πω ότι δεν παιδεύτηκα καθόλου για να το πάρω. έτσι και έγινε, τον Ιούλιο του 2008 είχα στην κατοχή μου το κ8.
Πως φτασαμε ως εδω! Dsc00002r
Πως φτασαμε ως εδω! Dsc00011dx
Πως φτασαμε ως εδω! Suzukigsxrk8
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alex-k7
new member
alex-k7

Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Μοντέλο : gsxr 1000 k9
Αριθμός δημοσιεύσεων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2010
Πως φτασαμε ως εδω! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως φτασαμε ως εδω!   Πως φτασαμε ως εδω! EmptyΔευ Ιαν 25, 2010 8:03 pm

sfairas έγραψε:
Έχοντας την "κατάρα" του μικρού αδερφού, όλη την εφηβεία μου οδηγούσα τα μηχανάκια του αδερφού μου.
Το "έργο" ξεκίνησε το 1992, όταν ο αδερφός μου έπεισε τον φάδερ να του πάρει το πρώτο μηχανάκι, το
suzuki gsx 50r. Πήγαινα κρυφά και άλλαζα ταχύτητες (σβηστό στο γκαράζ) για να μάθω και καλά. Με αυτό φυσικά, έφαγα και τις
πρώτες τούμπες...
Πως φτασαμε ως εδω! Gsxr5006
Μετά από 1,5 χρόνο περίπου ήρθε το πρώτο Yamaha σπίτι και ήταν TZR 125. Φοβερό μηχανάκι, με γκάζι και χωρίς να ζητήσει τίποτα εκτός από βενζίνη και καλό λάδι.
Πως φτασαμε ως εδω! Prodamyamahatzr125
Τραγική αποδείχθηκε η αντικατάσταση του TZR, με την Aprilia AF-1 125. Τι σου κάνει ένα μονόμπρατσο...; μόλις το είδε ο μεγάλος "χέστηκε" αλλά σύντομα πλήρωσε το τίμημα του design και της Ευρώπης.
Ένα χρόνο που έμεινε στην κατοχή μας, τρεις, άντε τέσσερις φορές πήρε μπρος με τη μίζα και όχι, δεν είχε μανιβέλα... Τα ηλεκτρολογικά του, δεν συνήλθαν ποτέ και το μόνο θετικό της συμβίωσης μαζί του ήταν οι τρικέφαλοι που απέκτησα από το σπρώξιμο, άντε και κάνα γκομενάκι. smil455364e93b56a
Πως φτασαμε ως εδω! 9331012af1125futuraimag
Σειρά της HONDA να κάνει την εμφάνιση της και μάλιστα με τρόπο που ακόμα και τώρα όταν το σκέφτομαι, νοσταλγώ... NSR250 και τα μυαλά στα μπλέντερ. Τρομοκρατήθηκα στην κυριολεξία την πρώτη φορά που το γκάζωσα. Γύρισα σπίτι και ζήτησα από τον αδερφό μου να το πουλήσουμε, χέστηκ@ wtf1
Μετά από καιρό, η επιλογή λάθος μπουζι, επέφερε το φρακάρισμα και τα τραύματα στους νικασίλ κυλίνδρους, (που για νέα επίστρωση ήθελαν περίπου τη μισή αξία του Nsr, κάτι που φυσικά δεν συνέβη) και με τα καινούργια πιστόνια που δέχθηκε δεν ξανά-γκάζωσε όπως έπρεπε smil4512f2d64b618
Πως φτασαμε ως εδω! Nsr250mc28
Ο επόμενος σταθμός ήταν η μοτοσυκλέτα με τα καλύτερα φρένα, το καλύτερο μπροστινό και το καλύτερο πλαίσιο που είχαμε οδηγήσει μέχρι τότε. Από γκάζι λίγα πράγματα, σαν το nsr, αφού είχε χαλάσει, γιατί στη συνέχεια αποδείχθηκε πως είχε το ίδιο πρόβλημα... Ο λόγος για τον "διαβήτη" tzr 250 3xv.
Πως φτασαμε ως εδω! 3xv22
Το TZR πουλήθηκε και ενώ ο αδερφός μου κουρνιάστηκε στη θαλπωρή του pegeot 106 rallye, εγώ ξεκίνησα τη δική μου ιστορία.
.
Ρε κλεφτη τα δικα μου εβαλες? bottom
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gee1
jr. member
jr. member
Gee1

Φύλλο : Άντρας
Μοντέλο : YZ250
Αριθμός δημοσιεύσεων : 68
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2010
Πως φτασαμε ως εδω! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως φτασαμε ως εδω!   Πως φτασαμε ως εδω! EmptyΔευ Ιαν 25, 2010 11:15 pm

Ααα ρε σφαίρα!!Μας γ@μησες την ψυχολογία με τα 5 πρώτα μηχανάκια..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
billzx10r
jr. member
jr. member
billzx10r

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : βασιλης
Ηλικία : 60
Μοντέλο : R1-02 zx10r-06
Αριθμός δημοσιεύσεων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2010
Πως φτασαμε ως εδω! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως φτασαμε ως εδω!   Πως φτασαμε ως εδω! EmptyΣαβ Ιαν 30, 2010 10:10 pm

τη μου θυμίσατε τώρα ρε παιδιά ιστορικον ετος 1981 και κατι ψυλα αγοραζω ενα απο τα κορυφαία τις εποχής

Πως φτασαμε ως εδω! 29205398

γρήγορα αρχίζω της μ@λ@κιες και μεσα σε δυο σχεδόν χρόνια μενη μονο ο σκελετός Laughing Laughing όπως θα δείτε και πιο κατω σειρα εχει το πιο καλο μοτορει ολον τον εποχων για μενα
απίστευτο γκάζι απιστευτες σουζες
και τρελα καπακια μόλις ροπιαζε Laughing Laughing Laughing

Πως φτασαμε ως εδω! 0006
Πως φτασαμε ως εδω! 0004as

τι να πω για αυτο το μιχανακη οτι και να πω ειναι πολλη λιγο

δυστυχος ειχαι αδοξω τελος μου το εκλεψαν Crying or Very sad Crying or Very sad
μετα πήρε σειρα ενα GPz550 και ενα cbx 1050 αλλα και αυτα εφυγαν
μια παυση λογω γαμου για λιγο το μικρόβιο όμως ειπαρχει και μετα φτου ξανα μανα απο την αρχει
ενα zxr400 να θειμηθω λιγο τα παλια
μετα ενα yzf750 φευγη και αυτο
και ερχεται ο ερωτας ο μεγαλος r1 2002
Πως φτασαμε ως εδω! Dsc00169a
ειμουν ειμαι και θα ειμαι ερωτευμενος με αυτο το μιχανακη δεν θα το δοσω ποτε ειναι απιστευτος δασκαλος
παμε παρα κατω μια μερα βλεπω ενα zx10r 2006 γυρνάω σπιτι λεω στι γυναίκα μου (τι εχει τραβιξει και αυτη η φουκαριαρα) παω να παρω ενα μηχανακι Laughing με κοιταει δεν εισε καλα μου απανταει και φευγη ναι σίγουρα δεν ειμε καλα σκέφτηκα
δεν βαριεσε όμως πάω να το παρω Laughing Laughing Laughing και ειδου
Πως φτασαμε ως εδω! 20080306bikepics1206277

κατι με χαλαγε όμως σε ολο το σύνολο κανω μεγαλη υπομονει μεχρει να το στρώσω και αρχίζω να πραγματοποιώ το όνειρο της μεταμορφοσεις και να το αποτελεσμα
φτου φτου μη μου το ματιασω

Πως φτασαμε ως εδω! Billzx10r

Πως φτασαμε ως εδω! 25072009543
αυτα τα ολιγα και απο εμενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πως φτασαμε ως εδω!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Yamaha-Bikers Hellas :: ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ :: ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-