Yamaha-Bikers Hellas
Welcome to the Yamaha-Bikers forum.

Μπορείς να κάνεις την εγγραφή σου δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και θα σου δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχεις στις δημόσιες συζητήσεις για τις μηχανές yamaha! Καλή περιήγηση!
Yamaha-Bikers Hellas
Welcome to the Yamaha-Bikers forum.

Μπορείς να κάνεις την εγγραφή σου δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και θα σου δοθεί η δυνατότητα να συμμετάσχεις στις δημόσιες συζητήσεις για τις μηχανές yamaha! Καλή περιήγηση!
Yamaha-Bikers Hellas
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Yamaha-Bikers Hellas

**Το ελληνικό φόρουμ της Yamaha**
 
Mπαταρια λιθιου Portal10ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Κορυφαίοι συγγραφείς
REM
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap2Mπαταρια λιθιου Voting_bar2Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2 
gatoulis
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap2Mπαταρια λιθιου Voting_bar2Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2 
delrules
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap2Mπαταρια λιθιου Voting_bar2Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2 
loui
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap2Mπαταρια λιθιου Voting_bar2Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2 
despot
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap2Mπαταρια λιθιου Voting_bar2Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2 
sfairas
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap2Mπαταρια λιθιου Voting_bar2Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2 
STEF
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap2Mπαταρια λιθιου Voting_bar2Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2 
webmaster
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap2Mπαταρια λιθιου Voting_bar2Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2 
Petran
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap2Mπαταρια λιθιου Voting_bar2Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2 
cookerman
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap2Mπαταρια λιθιου Voting_bar2Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2 
Ψηφοφορία
Τι ήταν αυτό που σας έκανε να αποφασίσετε να πάρετε YAMAHA???
Design
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap228%Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2
 28% [ 8 ]
Απόδοση
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap20%Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Value for Money
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap214%Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2
 14% [ 4 ]
Αξιοπιστία
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap228%Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2
 28% [ 8 ]
Περιφερικά
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap20%Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Διαφορετικότητα - Μοναδικότητα
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap27%Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Ποιοτική Κατασκευή
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap27%Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Οδηγική Συμπεριφορά
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap210%Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2
 10% [ 3 ]
Επιρροή από φίλο
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap27%Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2
 7% [ 2 ]
Επιρροή από το yamaha-bikers
Mπαταρια λιθιου Vote_lcap20%Mπαταρια λιθιου Vote_rcap2
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 29

Μοιραστείτε
 

 Mπαταρια λιθιου

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
giwrgos irakleio
jr. member
jr. member


Φύλλο : Άντρας
Όνομα : giwrgos
Ηλικία : 42
Μοντέλο : fz1 1000
Αριθμός δημοσιεύσεων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2010
Mπαταρια λιθιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Mπαταρια λιθιου   Mπαταρια λιθιου EmptyΠαρ Αυγ 16, 2013 5:45 am

γεια σας φιλαρακια τις τελευτεες μερες εχω θεμα με την παταρια στο fz1 λογο ακινισιας και λεω να αγορασω μια λιθιου..εχω δει δυο τρεις μαρκες που υπαρχουν αλα δεν κσερω πια ειναι καλη και πια δεν ακσιζη...επιδι ειναι πσιλοακριβες δεν λεει να παρησ καμια μουφα και να την πατισης..εχετε να μου προτινετε καπια μαρκα που να ειναι δοκιμασμενη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loui
Fazer Club
Fazer Club
loui

Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Μοντέλο : fazer 600
Αριθμός δημοσιεύσεων : 1080
Ημερομηνία εγγραφής : 27/01/2010
Mπαταρια λιθιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mπαταρια λιθιου   Mπαταρια λιθιου EmptyΤετ Αυγ 21, 2013 9:26 am

βάλε μπαταρία μαμά ::yamaha-bikers:: 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myfazer.gr/
delrules
Moderator
Moderator
delrules

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : delrules
Ηλικία : 45
Μοντέλο : YAMAHA FZ1S FAZER
Αριθμός δημοσιεύσεων : 1083
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2010
Mπαταρια λιθιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mπαταρια λιθιου   Mπαταρια λιθιου EmptyΤετ Αυγ 21, 2013 2:32 pm

Η μαμα απο οσο ξερω κραταει καμια 5ετια. Μια λιθιου που λες ποσο κραταει? Η μαμα κανει ευρω στα 120 ευρω παντως ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.heavy-metal.gr
giwrgos irakleio
jr. member
jr. member


Φύλλο : Άντρας
Όνομα : giwrgos
Ηλικία : 42
Μοντέλο : fz1 1000
Αριθμός δημοσιεύσεων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2010
Mπαταρια λιθιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mπαταρια λιθιου   Mπαταρια λιθιου EmptyΠεμ Αυγ 22, 2013 1:52 pm

αν τα λεγομενα τους ειναι αλιθις γραφουνε οτι εχει μεγαλιτερη διαρκια ζωης και οτι εχει πολη περισοτερους κικλους φορτισης και οτι επαναφορτιζετε σε 5-6 λεπτα σε βολτα.αν κανει 120 η μαμα αυτη κανει 180
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
delrules
Moderator
Moderator
delrules

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : delrules
Ηλικία : 45
Μοντέλο : YAMAHA FZ1S FAZER
Αριθμός δημοσιεύσεων : 1083
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2010
Mπαταρια λιθιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mπαταρια λιθιου   Mπαταρια λιθιου EmptyΠεμ Αυγ 22, 2013 1:57 pm

Εαν δε σε ποναει το 60ευρο και ειναι οντως ετσι τα πραγματα με τις συγκεκριμενες μπαταριες, τοτε νομιζω οτι μια απο τις κλασσικες "καλές" εταιριες τυπου bosch, yuasa κτλ θα σε καλυψει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.heavy-metal.gr
giwrgos irakleio
jr. member
jr. member


Φύλλο : Άντρας
Όνομα : giwrgos
Ηλικία : 42
Μοντέλο : fz1 1000
Αριθμός δημοσιεύσεων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2010
Mπαταρια λιθιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mπαταρια λιθιου   Mπαταρια λιθιου EmptyΠαρ Αυγ 23, 2013 8:26 am

δεν μου φενετε και τοσο εκσοπραγματικη η διαφορα των 60 ευρο γιαυτο λεω να την επιλεκσω την λιθιου..οι εταιρειες που μου λες αποτι γνωριζω δεν βγαζουν λιθιου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pavlaras1
new member
pavlaras1

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : ΠΑΥΛΟΣ
Ηλικία : 46
Μοντέλο : KAWASAKI ZZR1400ABS2013SE - YAMAHA FZ1FAZER2012 - YAMAHA FZ6 S2 FAZER ABS 2008
Αριθμός δημοσιεύσεων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2010
Mπαταρια λιθιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mπαταρια λιθιου   Mπαταρια λιθιου EmptyΠεμ Σεπ 26, 2013 4:54 pm

Εγω προς στιγμην εχω εδω και 3 μηνες αυτην την μπαταρια στο S2 και ειναι ολα μα ολα τα λεφτα.
Νοιωθεις οτι εγινε το μηχανακι πιο αμεσο, σαν να κανει πιο ευκολη και πιο δυνατη αναφλεξη.
Σου δινει την ακριβως εντυπωση με την βενζινη απο 95 οκτανια να βαζεις 100 οκτανια.
Μου κοστισε 250 ευρω με τα εξοδα αποστολης.

Pulse 3 Series Battery   Full Spectrum Power

Mπαταρια λιθιου 120039_Pulse_3_FSP_Product

Our most powerful small battery
Average weight savings of 10lbs/4.5kg
375 cranking amps / 7.5 amp hour capacity
Dimensions (Inches: L, W, H): 4.6 x 3.5 x 3.8
Weight: 2.5lbs / 1145 grams
Common Applications Include:
1400cc 4-Cylinder Engines
1200cc Twin-Cylinder Engines

Pulse P3: The Pulse P3 has won more drag races than all other lightweight batteries combined.
Used by champions like Rickey Gadson, Ryan Schnitz, and Adams Performance, the Pulse P3 is the perfect battery for big displacement, high compression vehicles.

The P3 works well in large displacement V-Twin motorcycles as well, providing up to 360 cranking amps to tame the most stubborn vehicles.
It is also a good choice for adventure touring motorcycles which might need more capacity than a Pulse P2.

Weighing just 1145 grams (2.5lbs) the Pulse P3 will save an average of 10lbs from a stock battery, while providing nearly twice the cranking capability.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giwrgos irakleio
jr. member
jr. member


Φύλλο : Άντρας
Όνομα : giwrgos
Ηλικία : 42
Μοντέλο : fz1 1000
Αριθμός δημοσιεύσεων : 74
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2010
Mπαταρια λιθιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mπαταρια λιθιου   Mπαταρια λιθιου EmptyΠαρ Σεπ 27, 2013 12:54 am

gia pesmou marka.kila an kseris vevea kai logika ston ogko tha einai mikroteri ekei ti ekanes pos thn statheropihses den sou kounah na kataxipah po einai pio mikrh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pavlaras1
new member
pavlaras1

Φύλλο : Άντρας
Όνομα : ΠΑΥΛΟΣ
Ηλικία : 46
Μοντέλο : KAWASAKI ZZR1400ABS2013SE - YAMAHA FZ1FAZER2012 - YAMAHA FZ6 S2 FAZER ABS 2008
Αριθμός δημοσιεύσεων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2010
Mπαταρια λιθιου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Mπαταρια λιθιου   Mπαταρια λιθιου EmptyΚυρ Οκτ 06, 2013 1:41 pm

Τα εδεσα με καποια μαυρα μικρα πλαστικα σαν καλωδια δεστρες που απο την μια εχουν σαν θηλια που περνανη αλλη μερια και εχει διαφορα σκαλακια σαν επιπεδα για να το σφιξεις οσο θελεις.
Νομιζω λεγονται straps χωρις να ειμαι απολυτως δοκιμασα και με velcro να την δεσω αλλα μου δινει την εντυπωση οτι τα velcro μπορει να ανοιξουν εαν γεμισουν σκονη, νερο, λασπη ή οριδηποτε αλλο.
Ασε που τα straps ειναι και πολυ πιο φτηνα απο τα velcro.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Mπαταρια λιθιου
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Yamaha-Bikers Hellas :: ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ - ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ - ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ :: ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ-